RUDARU JESENJE POČASTI Kulenović riješio derbi

Rudar Prijedor je jesenji šampion Republike Srpske. Iako znatno oslabljeni zbog koronavirusa, Prijedorčani su u derbiju savladali Slobodu 1:0 i sa prve pozicije idu na zimsku pauzu.

Domaći su do prednosti došli već u trećoj minuti kada je sudija Velibor Gigović pokazao na penal. Siguran izvođač je bio Luka Kulenović. Nakon duela koji je prethodio penalu, igru nisu mogli da nastave Nemanja Pekija i Matej Dodik.

Rudar Prijedor je nastavio sa napadima i šansu su u prvom dijelu imali Glišić, a zatim i Kulenović u finišu. Gosti su na drugoj strani zaprijetili preko Galina čiji udarac je zaustavio Kenan Topolović.

Domaći su bili bolji i u nastavku, ali se istakao odličnim intervencijama Elvir Trako.

Zvijezda 09 je i 11 meč bez poraza u prvenstvu, a nakon kiksa protiv Ljubića u prošlom kolu sad su slavili u Janji.

Rezultati 15. kolo: Borac – Tekstilac 0:3, Jedinstvo – Drina 2:4, Ljubić – Alfa Modriča 1:2, Podrinje – Zvijezda 09 0:2, Kozara – Sutjeska 3:1 , Sloga – Željezničar 0:0, Rudar Prijedor – Sloboda 1:0, Leotar – Slavija 4:0.

Plasman: Rudar Prijedor 32, Zvijezda 09 28, Sloboda 26, Leotar 24, Alfa Modriča 24, Tekstilac 24, Kozara 20, Željezničar 20 , Borac 19, Slavija 19, Drina 19,  Sloga 19, Ljubić 16, Sutjeska 13, Jedinstvo 11, Podrinje 6..