RUKOMETAŠI BORCA SE NE RADUJU POBJEDI "Imamo prednost ali još nismo u finalu"

Rukometaši banjalukog Borca pobijedili su Gračanicu rezultatom 24:20 u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Premier lige BiH.

Ovo je značajna prednost, međutim, golman Banjalučana Bojan Ljubušić ističe da to nije rezultat koji garantuje finale.

-Pobijedili smo sa četiri gola razlike, možda je moglo biti i ubljedljivije, ali i ovo je dobar rezultat. Ne mogu reći da smo u prom poluvremenu bili loši ali smo razbranili njihovog golmana koji je imao desetak fenomenalnih odbrana. U nastavku smo bili konkretniji, uspjeli smo da se odvojimo i na šest golova razlike i žao mi je što nismo ubjeljivije trijumfovali. Ipak mislim da će i ovo biti dovoljno rekao je Ljubišić dodavši da očekuje neizvjednu borbu u revanšu u Srijedu:

Foto Siniša Pašalić/RAS Srbija

-Sigrno će i u revnšu biti jedna tvrda i neizvjesna utakmica, Gračanica je zaista mnogo pokazala u ovoj sezoni bili su prvi u regularnom dijelu. Mi ne idemo tamo da branimo četiri razlike, idemo da pobijedimo jer samo tako možemo da prođemo u finale. Žao mi je što nismo igrali u Dvorani „Borik“, našem “hramu sporta” ali to je već odavno ispričana priča na koju ne možemo da utičemo. Ipak želim da se zahvalim i našim navijačima i navijačima Gračanice koji su napravili sjajnu atmosferu – rekao je Ljubišić

Nešto zadovoljniji rezultatom, ali oprezan bio je trener Borca Mirko Mikić.

-Moglo je bolje, posebno u poslednjih par minuta kada nam je pala koncentracija ali je sam zadovoljan rezultatom.   Malo smo u nekim navratima ishitreno šutirali na gol. Pravili smo dječije greške, znam da to često govorim ali to ćemo zaista morati korigovati u sledećoj utakmici. Znamo da će i u revanšu biti teško, paklena atmosfera, sigurno će biti grešaka, ali moram reći da imamo dobru zalihu. Nećemo ići da branimo prednost, a mogo bolje u poslednje vijreme igramo u gostima što me ograbruje . Neće biti opuštanja, i da je u nekom idealnom scenariju, bilo deset razlike ne bi bilo opuštanja – rekao je Mikić.