Rukometaši Španije bolji od Islanda, trio na vrhu grupe "B"

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je Island rezultatom 32:23 u derbi utakmici grupe “B” na Svjetskom prvenstvu čiji su domaćini Njemačka i Danska.

Španci su od samog početka nametnuli svoj ritam igre, a na poluvremenu su imali pet poena viška (19:14). U nastavku su malo smanjili gas ali to im nije smetalo da stignu do sigurne pobjede.

Feran Sole Sala bio je najefikasnii igrač u timu Španije sa sedam golova dok se kod Islanda sa šest golova istakao Andres Olafur Gudmunson.

U Grupi “B” danas su odigrane još dvije utakmice, Hrvatska je pobijedila Japan sa sa 35:25, dok je Makedonija bila bolja od Bahreina sa 29:23. Nakon dva kola na vrhu tabele izdvojile su se Hrvatska, Makedonija i španija sa po četiri boda dok su Bahrein, Japan i Island bez bodova.