RUKOMETAŠICE STARTOVALE POBJEDOM Srbija ubjedljiva protiv Švajcarske u kvalifikacijama za EP

Reprezentacija Srbije upisala je ubjedljivu pobedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se u decembru 2020. godine održati u Danskoj i Norveškoj. Srpkinje su slavile protiv Švajcarske 35:23 (17:11) pred više od 2.500 gledalaca u Kraljevu.

FOTO; RSS/PROMO

Osim uvodnih 0:2 gostuju'eg tima, publika u Kraljevu imala je priliku da uživa u reviji golova i lijepih poteza srpskih rukometašica, koje su dominirale terenom i povećavale prednost iz minuta u minut. Seriju golova otvorila je Slađana Pop Lazić, a na golu je bila odlična povratnica u tim posle povrede kolena, Katarina Tomašević. U 16. minutu bilo je 10:2, šest minuta kasnije 14:6, a selektor Obradović mogao je da rotira i pruži šansu svim reprezentativkama.

Drugo poluvrijeme donijelo je isti odnos snaga. U strijelce se upisala i Sanja Vujović, koja je odigrala prvi meč poslije decembra 2017. godine (rođenje deteta). U posljednjih deset minuta ušlo se sa prednošću 30:20…

Naredni meč izabranice selektora Ljubomira Obradovića igraju u nedelju sa Slovačkom u Hlohovecu (17 časova).