RUKOMETAŠIMA SLOGE TROFEJ KUPA RS Dobojlije u Trebinju bolje od Leotara

Rukometaši Sloge iz Doboja osvojili su i trofej pobjednika Kupa Republike Srpske. Sloga je u finalu koje je odigrano u Trebinju pobijedia Leotar iz Trebinja rezultatom 31:29.

FOTO RK SLOGA

Meč je otvoren igrom gol za gol u kojoj je Sloga imala inicijativu i češće vođstvo, a onda je Leotar serijom 2:0 preokrenuo na 6:5, a Trebinjci su krajem prvog poluvremena imali i prednost od 10:8. Sloga je izjednačila, a u igri gol za gol tim iz Trebinja okončao je prvo poluvrjeme sa 14:13.

Sloga je otvorila drugo poluvrijeme serijom 2:0, a na isti način je odgovorio i Leotar za rezultat 16:15.

Pri rezultatu 17:17 u 35. minutu, Sloga je ostala bez Nikole Perovića koji je zbog trećeg isključenja dobio crveni karton što domaći tim koristi i odlazi na plus dva  19:17. Ipak tim iz Doboja izjednačenja 21:21, a sa nerješnim rezultatom 24:24 ušlo se u poslednjih deset minuta.

Nastavljena je igra gol za gol, a onda je Sloga, nakon niza grešaka Leotara, u 58. minutu stigla na plus dva (29:27).

Ćosić nakon dobre odbrani Dobojlijama donosi plus tri,  Jovanović je na minut i 2o sekundi prije kraja smanjio na minus dva, ali to je bilo sve što je domaći tim uradio tako da je trofej Kupa Republike Srpske završio u vitrinama Sloge iz Doboja.

Za najboljeg golmana proglašen je Luka Radović. Aleksandar Glendža, takođe iz Leotara,  bio je najbolji strijelac dok je epitet najboljeg igrača ponio je rukometaš Sloge Vladimir Stanković.