RUSIJA IPAK PREJAKA Rukometašice Srbije u narednu rundu svjetskog prvenstva prenose dva boda

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Rusije sa 32:22 u utakmci trećeg kola prve faze takmičenja na Svjetskom prvensvu u Španiji.

Ovo je prvi poraz srpskog nacionalnog tima na svjetskoj smotri, ali se od samog starta vidjelo kako će izabranice Uroša Bregara imati velike probleme.

Sa dvije pobjede u prva dva kola su Srpkinje još prije ovog meča obezbjedile prolaz u narednu fazu takmičenja.

Prva zanimljiva sitaucija na meču viđena je oko trećeg minuta kada se požrtvovano bacila golmanka Srbije Jovana i skinula loptu sa gol crte, ali je ubrzo Ekaterina Ilina postigla prvi pogodak na utakmici. Do prvog pogotka je Srbija stigla pošto je Janjuševićeva iznudila sedmerac, a iskoristila ga je Tamara Radojević. Ilina je pokazala da će biti veliki problem Srpkinjama u ovom dijelu novim pogotkom za vođstvo, ali je Srbija ekspresno izjednačila na 2:2 preko Petrovićeve.

I to je bio momenat kada je Srbija naprasno stala, a Ruskinje pokazale zašto su olimpijski viceprvak. Palina Kaplina je ređala vanserijske odbrane, ukupno četiri, a njene saigračice na drugoj strani postizale golove. Čak šest pogodaka u nizu je do kraja poluvremena postigla Rusija i na velikoj pauzi imala vođstvo od 15:9, pošto je prethodno gubila 9:8. Nekoliko je bilo krajnje diskutabilnih sudijskih odluka pogotovo kod isključenja srpskih reprezentativki, a zbog prigovora je u jednom momentu selektor Uroš Bregar zaradio žuti karton.

Bila je ovo velika prednost koja je Ruskinjama obezbijedila prilično relaksirano drugo poluvrijeme tako da nisu dozvolile nikakvio iznenađenje.

Antonina Skorobačenko je proglašena za najbolju igračicu meča.

Srbija će prvi meč u drugoj fazi igrati protiv Crne Gore.