SA PRVOG MJESTA U PLEJ-OF Partizan bolji od Mege

Košarkaši Partizana pobijedili su Megu rezultatom 102:88 u posljednjoj utakmici 21. kola regionalne ABA lige. Ovim trijumfom crno-bijeli su kolo prije kraja osigurali prvu poziciju pred početak plej-ofa.

Dobar otpor pružila je Mega u prvom poluvremenu. Nakon deset minuta Partizan je vodio sa 24:22, a druga dionica pripala je gostujućem timu sa jednim košem razlike 20:19, pa je na na poluvremenu tim Andree Trinkijerija vodio sa 43:42.

U trećoj četvrtini Partizan je postigao 32 poena, pa je nagovijestio ono što se dogodilo na kraju, a to je pobjeda u kojoj su crno-bijeli još jednom postigli preko 100 poena.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Rodas i Gordić sa po 16 koševa, dok je tim Mege predvodio Kendrik Peri sa 21 košem.

Partizan je prvi na tabeli sa 17 pobjeda i četiti poraza, a dva trijumfa Manje ima Budućnost. Mega na začelju ima identičan učinak kao Zadar i Krka, šest pobjeda i 15 poraza.