Samo je ON prije njega ostvario OVAKAV PODVIG: Lulić se zlatnim slovima upisao u ISTORIJU LACIJA

Nekadašnji reprezentavac Bosne i Hercegovine Senad Lulić sinoć se upisao zlatnim slovima u istoriju italijanskog kluba Lacija.

Kao kapiten nebeskoplavih podigao je trofej namijenjen osvajaču italijanskog Superkupa nakon velike pobjede protiv Juventusa (3:1), ali je svojim pogotkom dostigao još jednu legendu rimske ekipe.

Naime, Lulić je sada jedan od dvojice igrača u istoriji Lacija koji je uspio postići pogodak i u finalu Kupa Italije i u finalu Superkupa. Drugi igrač je nekadašnja češka zvijezda Pavel Nedved, navodi specijalizovana stranica za statistiku Opta.

Podsjećanja radi, Lulić je jedini tresao mrežu 2013. godine u finalu Kupa Italije protiv Rome, a ovim golom samo je učvrstio svoj status legende Lacija.

Inače, jučerašnje finale igralo se u u Saudijskoj Arabiji, a nakon prvog poluvremena bilo je 1:1 golovima Alberta i Dibale.

Presudio je gol Lulića iz 73. minute, a pobjedu Lacija zapečatio je Danilo Kataldi fantastično izvedenim slobodnim udarcem u sudijskoj nadoknadi.