ŠAMPION EVROPE IPAK PREJAK Džejms srušio nade Zvezde

Šampion Evrope CSKA slavio je u Beogradu. Na krilima sjajnog Majka Džejmsa, ruski tim je savladao Crvenu zvezdu 86:81, a prava je šteta što domaći tim nije uspio da u posljednjoj četvrtini napravi potpuni preokret u momentima kad je stigao zaostatak.

FOTO ANDREJ CUKIC/EPA

U tim trenucima raspucao se Majk Džejms, koji je mora se priznati imao i maksimalnu sudijsku zaštitu pa je izveo čak 18 slobodnih bacanja. Sjajni Amerikanac je ubacio 29 poena i bio daleko najefikasniji igrač uz to je pogađao kad se meč lomio.

Na startu se igralo veoma tvrdo, sa jakim odbranama i prava je šteta što je Crvena zvezda imala čak šest izgubljenih lopti jer je mogla da ostvari povoljniji rezultat.

CSKA je uspio da prvi dođe do značajnije prednosti 28:22, ali je beogradski tim na krilima Kevina Pantera i Džejmsa Gista stigao do izjednačenja 30:30. Ipak Moskovljani opet stiču prednost ali se na odmor otišlo sa poenom prednosti za Zvezdu nakon trojke Bilija Berona.

Na startu treće četvrtine Zvezda se mučila u napadu. Postigla je samo poen u prva dva i po minuta i CSKA se odvojio. Nisu ni gosti briljirali u napadu, ali su pogodili dvije trojke i bili sigurniji pa su otišli na plus 9, ali je Beron novim poenima smanjio zaostatak.

Na startu poslednje četvrtine šampion ABA lige je uhvatio priključak, mada su sudije sa nekoliko odluka izazvale veliki bijes u Štark Areni. Prišli su na 58:60, a onda su sudije svirale prekršaj Pantera nad Džejmsom i on je iskoristio tri bacanja pa se njegov tim opet odlijepio. Ipak, Panter je trojkom i dodatnim bacanjem smanjio na samo poen 62:63.

Zvezdin košarkaš je međutim zatim ishitreno šutirao dva puta a zatim i faulirao bespotrebno Majka Džejmsa, što bek CSKA koristi da svoj tim odvede na plus 10 (76:66). Zatim je ruski tim uspostavio kontrolu u skoku i Beograđani nisu mogli do iznenađenja.

U timu Zvezde Bili Beron je imao 15 poena, dok je Kevin Panter dodao 12, a Vladimir Štimac i Džejms Gist su imali po 11.

Inače u domaćem timu nije bilo Čarlsa Dženkinsa, kao ni povrijeđenog Ognjena Dobrića.