ŠAMPION GAZI REDOM Zvezda zabilježila 12. pobjedu u prvenstvu, TSC pao na "Marakani"

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa odličnim rezultatima u Superligi Srbije gdje su zabilježili 12. pobjedu ove sezone, a ovog puta su sa 3:1 savladali najprijatnije iznenađenje prvenstva TSC iz Bačke Topole.

Aktuelni šampion Srbije na vrijeme je poveo, a već 12. minutu je pogodio Tomane. TSC je pružio dobru partiju u prvom dijelu igre, ali Zvezda je u finišu uvećala prednost kada je igrač gostiju Srđan Grabež u svoju mrežu skrenuo centaršut Marka Gobeljića.

Nadu ekipi iz Bačke Palanke vratio je igrač Zvezde, Žander. Brazilac je u 62. minutu “zakucao” loptu u sopstvenu mrežu i tako vratio neizvjesnost u meč. Međutim, pobjedu Zvezde ovjerio je Veljko Simić u 78. minutu kada je iskorisio dobru akciju Marka Marina i Žandera.

TSC je ekipa koja ima svoj stile igre, to je ekipa koja hoće da igra. Nema puno timova koji na “Marakani” dođu da ovako igraju. Mislim da smo imali kontrolu meča i da samo zasluženo pobijedili – rekao je trener Crvene zvezde Vladan Milojević.

Nakon ove pobjede Zvezda je ostala na prvom mjestu sa 36 bodova, četiri više od drugoplasiranog Čukaričkog. Najveći rival crveno-bijelih, Partizan, zaostaje čak 10 bodova nakon poraza od Čukaričkog. Što se tiče ekipe TSC ona je na 5. mjestu sa 25 osvojenih bodova.