Besplatno na

ŠAMPION SE DUGO MUČIO Žerar spriječio iznenađenje, sjajan otpor Brazila

Autor:

Foto EPA/Clemens Bilant

Rukometaši Brazila pružili su sjajan otpor Francuskoj na Svjetskom prvenstvu. Na kraju su poraženi 22:24, ali šampion se dugo mučio i mora da zahvali sjajnom golmanu Vensanu Žeraru koji je imao 13 odbrana.

Južnoamerička reprezentacija je vodila sve do 22.minuta kada je sjajni golman Vensan Žerar svojim odbrana inicirao seriju Francuske od 5:0 kojom je šampion otišao na poluvrijeme sa tri gola viška 16:13.

U nastavku Brazil je pružio još jači otpor. Uspjeli su da izjednače na 20:20. Almeida je sjajnim odbranama izludio Francuze.

Međutim na drugoj strani je uzvratio Žerar koji je omogućio Memu i Giguu da opet donesu prednost “galskim pijetlovima”.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Gigu i Mem sa 6 golova dok je Toledo na drugoj strani imao 8 golova.

Možete da nas pratite i putem aplikacije za Android ili iPhone/iPad.