ŠAMPION SIGURAN Sarajevo odnijelo bodove iz Tuzle

Sarajevo je savladalo Slobodu u Tuzli 3:2 i tako sačuvalo lidersku poziciju.

Gosti su poveli u 26.minuti kada je Matijas Fanimo sjajno prošao kroz odbranu Slobode. Tuzlaci su izjednačili u 43. minuti nakon velike greške golmana Džafića, a Emir Jusić je pogodio mrežu.

Već u narednom napadu gosti su stigli do novog vođstva. Mersudin Ahmetović je pogodio a igrači Slobode su se dugo žalili na ovu odluku.

U nastavku su Tuzlaci krenuli na sve ili ništa a Sarajevo je to kaznilo golom iz kontre u 77.minuti adrugi gol je dao Famino.

Sloboda je do kraja uspjela samo da smanji preko Dženisa Beganovića i nije imala vremena da izbori remi.

Premijer liga BiH, 8. kolo: subota: Mladost – Velež 1:2 (0:1), Radnik – Olimpik 4:0(1:0) , Željezničar – Krupa 0:1(0:1), nedjelja: Sloboda – Sarajevo 2:3(1:2), ponedjeljak: Željezničar – Krupa (20), odgođeno: Zrinjski – Široki Brijeg.

Plasman: Sarajevo 20, Željezničar 15, Tuzla Siti 13, Borac 12, Velež 12, Široki Brijeg 11, Sloboda, Zrinjski po 10, Mladost 7, Radnik 7, Krupa 7, Olimpik 3.