SARAJEVO OSVOJILO TROFEJ KUPA Bordo tim na pragu "duple krune" BiH

Fudbaleri Sarajeva osvojili su trofej pobjednika Kupa Bosne i Hercegovine, a ovaj pehar podigli su šesti put u klupskoj istoriji.

Sarajevo je danas poraženo od Širokog Brijega rezultatom 1:0, međutim, zahvaljujući ubjedljivom trijumfu od 3:0 u prvom meču na Koševu Bordo tim je došao do prvog trofeja u sezoni.

Trenutak odluke u današnjem meču dogodio se u 23. minutu kada je Bagarić pogodio za 1:0, međutim, ispostavilo se na kraju da ovo nije dovoljno. Široki je u nastavku stvarao šanse, čak je od 72. minuta imalo i igrača viđe nakon isključenja Kurdića, ali se rezultat nije promijenio.

Široki je početkom drugog poluvremena napravio kvalitetan pritisak, nismo mogli da odgovorimo. Čini mi se da smo bolje igrali sa igračem manje. Znali smo da nakon prve utakmice nije ništa gotovo, bilo je teško, zbog toga smo još i srećniji. Poklanjamo ovu pobjedu navijačima i nadamo se da ćemo ih obradovati i u subotu i pokloniti im duplu krunu – rekao je trener Sarajeva Husref Musemić.

Fudbaleri Sarajeva dobili su novčanu nagradu od 30.000 KM dok je Široki dobio 20.000.