SARAJEVO SIGURNO Pobjeda "bordo tima" za ostanak na vrhu

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Mladost iz Doboja kod Kaknaja rezultatom 5:1 u premijernoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velkoski je tim Vinka Marinovića doveo u vođstvo u 23. minutu, a samo pet minuta kasnije Haris Handžić je uduplao rezultat. Igrao se 35. minut kada je Handžih svojim drugim golom na utakmici doveo Sarajevo do prednosti od 3:0., a ovo je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, odmah u 54. minutu, Rahmanović postiže i četvrti gol za domaćina i praktično otklanja sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo.

Počasni gol za Mladost postigao je Nedim Handžić u 70. minutu.

Kada su svi mislili da je sve gotovo na ovom meču Sarajevo je postiglo još jedan pogodak, a uradio je to Mustedanagić iz slobodnog udarca.

Sarajevo se ovim trijumfom učvrstilo na vrhu tabele sa 34 boda dok je Mladost ostala u donjem dijelu tabele, na 9. mjestu sa 13 bodova.