SARAJEVU BOD Bordo tim Lider, Borac ima šansu da prezme tron

Fudbaleri Tuzla Sitija i Sarajeva su remizirali u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Tušanj rezultatom 1:1.

U 22. minuti Sarajevo je povelo iz svoje prve šanse. Fanimo je fenomenalnom dubinskom loptom uposlio Mustedanagića koji je lijepo primio, izašao sam na Fejzića i rutinski pogodio za vodstvo Bordo tima.Sedam minuta kasnije strijelac gola se ponovo našao u šansi nakon dodavanja Velkoskog, ali je pogodio samo vanjski dio mreže.

Domaćin je do izjednačenja stigao u 42. minuti. Džafić je neometan šutirao sa 30-ak metara i od stativu pogodio za 1:1.

Na samom početku drugog poluvremena Sarajevo je ostalo sa deset igrača. U 49. minuti Oremuš je oštro startovao na Dofa, a sudija Petrović iz Banje Luke pokazao mu je crveni karton.

Sarajevo je izdržalo sve napade Tuzlaka do kraja utakmice i upisalo 57. bod kojim je ostalo lider na tabeli. No, ukoliko Borac sutra savlada Krupu kod kuće preuzeće prvo mjesto na tabeli.