SAVRŠENA SEZONA Bajern do trofeja u Ligi šampiona došao bez poraza (FOTO, VIDEO)

Bajern je trijumfom u Ligi šampiona krunisao savršenu sezonu. Njemački tim je osvojio šestu titulu šampiona Evrope nakon što je savladao PSŽ 1:0, a došao je do nje bez poraza u 11 mečeva.

Finale u Lisabonu, posebno prvo poluvrijeme, moglo je da zadovolji sve ljubitelje fudbala. Sjajan ritam, puno prilika i velika borbenost oba tima obilježili su završni duel ove sezone.

Bajern i PSŽ su odigrali strašnih prvih 45 minuta. Na startu je njemački klub bio taj koji je vršio visoki pritisak i imao loptu više u posjedu kroz koju je tražio šansu za gol. Ipak, prvi su zaprijetili Parižani. Nejmar je sjajno prošao, šutirao u 18. minutu, a Manuel Nojer morao je dva puta da interveniše kako bi zaustavio Brazilca.

Zatim je Robert Levandovski pokazao svoje umijeće. Poljak je iz teške situacije uspio da pogodi stativu. U okretu je zahvatio loptu i sreća je bila saveznik Kejlora Navasa.

Velike probleme odbrani Bajerna pravio je Anhel Di Marija. On se nekoliko puta probio po strani, a Alfonso Dejvis ga nije uspio zaustaviti. Argentinac je zatim imao dobru šansu nakon akcije s Andre Ererom, ali je poslao loptu preko gola.

Bajern je zatim ostao bez Džeroma Boatenga, pa je na teren morao Niklas Zile.

Levandovski je u 32. minutu pokazao koliko mu je malo potrebno da zaprijeti. Uspio je da između dva igrača PSŽ-a zahvatio loptu, ali je sjajnom reakcijom Kejlor Navas odbranio.

U finišu velika šansa za francuski tim. Kilijan Mbape je dobio povratnu loptu i potpuno sam je šutirao u Nojera. Odmah zatim Bajern je tražio penal. Koman je pao u duelu sa Kererom, Orsato je sačekao malo, ali odlučio da se nastavi meč.

Bajern je u nastavku krenuo sa strpljivom igrom, imao je posjed i tražio svoju priliku da zatrese mrežu rivala. Njemački tim je to dočekao u 59. minutu. Kimih je prebacio čitavu odbranu PSŽ-a, pronašao Komana na drugoj stativi, a Francuz je glavom savladao Kejlora Navasa i tako dao gol klubu u kojem je počeo svoju karijeru.

FOTO JOSE SENA GOULAO/EPA

Mogao je njemački tim zatim da poveća prednost. Koman je uputio loptu ka Levandovskom, ali se ispriječio Kimpembe i spriječio šansu. Odmah zatim je intervenisao i Tijago Silva.

U PSŽ su tražili penal u 74. minutu nakon prekršaja nad Mbapeom.

Tomas Tuhel je pokušao da promijeni ritam izmjenama, ali je Bajern bio taj koji je diktirao ritam.

Uprkos prednosti Bavarci su nastavili da vrše visoki pritisak i traže šansu za drugi gol. U finišu Manuel Nojer je odbranio udarac Kilijana Mbapea u situaciji “jedan na jedan” iako je igrač PSŽ bio u nedozvoljenoj poziciji..

Zatim je u sudijskoj nadoknadi francuski tim imao veliku šansu, ali Čupo Moting nije stigao na loptu koju je uputio Nejmar i tako je propala posljednja šansa za izjednačenje, pa je PSŽ i dalje bez trofeja u Ligi šampiona.