SAVRŠENA STATISTIKA Kostić bio ključni igrač za osvajanje trofeja (FOTO)

Ajntraht je osvojio dugo čekani trofej u Ligi Evrope, a najveće zasluge ima reprezentativac Srbije Filip Kostić.

U srijedu veče dobili smo novog šampiona Lige Evrope, a to je ekipa Ajntrahta koja je srušila Rendžers i to poslije savršenog izvođenja jedanaesteraca (5/5), dok su Škoti promašili jedan i tako ostali bez trofeja, nakon 1:1 u 120 minuta.

U tih 120 minuta, Kostić je imao 114 kontakata sa loptom, 20 prodora, šest uspješnih dugih lopti, četiri dobijena duela, osam oduzetih lopti, tri “čišćenja”, dve kreirane šanse, jedna asistencija i jedan pogođeni penal u seriji. Bilo ga je svuda na terenu, u odbrani i napadu, taktički je ispunio sve zadatke i koncentracija nije popustila kada je bilo najvažnije, kada su penali sve ili ništa.

Sigurno će i selektor Dragan Stojković Piksi biti zadovoljan viđenim, Kostić je jedan od najstandardnijih i najkonstantnijih igrača kada je u pitanju forma.

Inače, ključni trenuci viđeni su u završnici. U 68. minutu fenomenalan napad imala je nemačka ekipa, ali se Kamada žestoko obrukao. Japanac je fenomenalno primio loptu, izašao sam pred Mekgregora, a onda je pokušao da ga lobuje i pogriješio. Djelovalo je da je to samo uvod u nešto što slijedi, a onda je Srbin minut kasnije oduševio sve.

Majstorsku asistenciju Filipa Kostića, koji je poslao loptu po pet metara sa lijevog strane za Borea, kojem nije bilo teško da sa postigne gol i donese izjednačenje.