SENZACIJA Leotar slavio u Sarajevu

Senzacija na Koševo. Fudbaleri Leotara pobijedili su Sarajevo rezultatom 1:0 u utakmici 9. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je mnogo ofanzivnije ušlo u meč i evidentno je bilo da je Goran Sablić želio doći do gola na samom startu utakmice.

Nakon nekoliko pokušaja preko Rifeta Kapića i Amera Dupovca, prvu veliku šansu Borto tim je imao u 17. minuti, ali je Arsić odlično reagovao u posljednji čas ispred Ahmetovića i tako spasio Trebinjce.

Uslijedile su još dvije velike prilike za Bordo tim. Prvo je u 23. minuti Bagarić šutirao glavom preko gola, a onda je Hebibović u 27. minuti izašao sam pred golmana gostiju, ali ga nije uspio matirati. U nastavku akcije nije se snašao Bagarić.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, tako je Sarajevo bilo sve manje opasno. Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku susreta Leotar je u nekoliko navrata opasno zaprijetio iz kontri i pokazao da može biti neugodan do kraja meča.

U 66. minuti dogodio se veliki šok za navijače Sarajeva. Nakon slobodnog udarca, Asim Zec je spustio loptu za Miloša Aćimovića koji lijepo pogađa mrežu Bordo tima.

Dvije minute nakon vodstva Leotara, Sarajevo je pogodilo stativu. Bio je to centaršut Šabanovića koji je odsjeo na okviru gola Leotara ali se rezultat nije promijenio.