SENZACIJA U MADRIDU Zvezda nakon drame savladala veliki Real

Košarkaši Crvene zvezde priredili su veliku senzaciju, pobijedili su Real Madrid rezultatom 79:77 u utakmici 19. kola Evrolige koja je odigrana u Madridu.

Već na samom otvaranju utakmice bilo je jasno da su crveno-bijeli promijenili pristup. U cijeloj prvoj dionici su diktirali ritam, a Real Madrid je samo jednom bio u vođstvu, (3:2) poslije trojke Laprovitole, ali je onda tim Dejana Radonjića preuzeo stvar u svoje ruke. Domaći su uspjeli da izjednače na 21:21 u završnicio prve dionice, a onda je Kolom sa dva slobodna odveo Zvezdu na plus dva nakon deset minuta.

Rezultatska klasckalica viđena je u drugoj dionici, na 1,27 minuta do poluvremena rezultat je bio 40:40, a nda je Zvezda u završnici napravila seriju od 5:0 pa je sa plus pet otišla na odmor.

Na poluvremenu je Crvena zvezda imala prednost od pet poena

Sve je djelovalo nestvarno ove noći u Madridu, a u posljednjih deset minuta izabranici Dejana Radonjića su ušli sa osam poena viška 66:58.

Imala je Zvezda u nekoliko navrata i plus devet, poslednji put na polovini četvrte četvrtine kada je vodila sa 72:63, a onda je Real uspeo da zapreti, prišao je na pet poena (74:69), a nakon faula Lazića i dva bacanja Tompkinsa Real je u poslednji minut ušao sa samo tri koša zaostatka.

Na 44 sekunde do kraja Volden je dva puta precizan sa linije bacanja. Samo 11 sekundi kasnije ponovo slobodna bacanja, ovaj put je Kerol precizan na drugoj strani dva puta. Imala je zvezda napada li je Tavareš ukrao loptu i šest sekundi prije kraja Real je ponovo došao do dva bacanja, a oba puta precizan je Laprovitola.

Radonjić se odlušio da u poslednjih šest sekundi, umjesto Kuzmića na parket pošalje Davidovca. Samo jedna skunda Realu je bila potrebna za faul, a Kolom je promašio jedno od dva bacanja.

U nastavku je Kerol neprecizan, pa je Zvezda došla do velikog trijumfa.

Kori Volden je bio najefikasniji u Zvezdi sa 18 poena, dok je Real predvodio Rudi Fernandez sa 11 koševa.