Šerif sa tri hica "pogodio" i Dinamo

Fudbaleri Šerifa ostvarili su veliku pobjedu i savladali Dinamo iz Zagreba 3:0 u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona i tako stekli velike šanse da se plasiraju u grupnu fazu.

Luvanor je pogodio stativu, da bi u 18. minutu VAR provjeravao ima li penala za Šerif. Adama Traore je u 45. minuti zakucao loptu u lijevi donji ugao za 1:0.

Šerif je bio bolji i u nastavku, u 54. minutu Kolovos je pogodio za 2:0, da bi u 80. minutu Traore još jednom pogodio za 3:0.

Šahtjor iz Donjecka je kao gost slavio u Monaku pogotkom Pedrinja u 19. minutu, dok je Salcburg uspio da finišu dođe do preokreta i pobjede nad Brondbijem 2:1. Gosti su poveli golom Ure, a preokret su donijeli Karim Ademeji u 56, te Brenden Aronson u sudijskoj nadoknadi.

Revanš mečevi igraju se 24. i 25. avgusta.