SEVILJA PONIŠTILA ROMU Bajer Leverkuzen u četvrt finalu Lige Evrope

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

SEVILJA PONIŠTILA ROMU  Bajer Leverkuzen u četvrt finalu Lige Evrope

Bajer je, nakon trijumfa u prvom meču sa 3:1 i u revanšu bio bolji od Rendžersa sa 1:0 dok je u utakmici na neutralnom terenu Sevilja pobijedila Romu sa 2:0.

Već poslije šest minuta Sevilja je izvela tri kornera i imala dva odlična udarca koja je neutralisao golman Rome Pau Lopes, a Španci su poveli u 22. minutu kada je pogodio lijevi bek Serhio Regilon. Na 2:0 povidio je u 44. minutu En Nesiri.

Posle pobede u Glazgovu od 3:1, slavili su i kod kuće rezultatom 1:0 (0:0). U prvom poluvremenu Nijemci su dominirali i imali nekoliko prilika, a najbolja je bila u 23. minutu kada je Haverc pogodio prečku.

Do prednosti su stigli u 51. minutu golom Dijabija, kojim su overili plasman u četvrtfinale.