SEVILJA U FINALU LIGE EVROPE Mančester ima za čim da žali, Englezi napadali pa izgubili

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u finale Evrope, a španski tim večeras je nakon preokreta pobijedio Mančester Junajted sa 2:1.

Fudbaleri Mančester Junajteda poveli su u 9. minutu. Markus Rašford je bio u šansi i malo je nedostajalo da savlada golmana Sevilje, ali je sudija Brih vidio da je srušen na nedozvoljen način i pokazao je na bijelu tačku.

Siguran sa penala bio je Portugalac Bruno Fernandeš:

U 26. minutu izjednačenje.

Brza akcija Sevilje po desnoj strani, Okampos je proigrao Regilona, koji je centrirao za Susa, koji je ostao usamljen na drugoj startivi i lako ubacio loptu u mrežu.

Zaspali su defanzivci Junajteda, koji su kasnije nešto imali da poruče sudiji Brihu.

U nastavku Mančester Junajted je napadao, stvarao prilike, a Sevilja je čekala samo jednu, i dočekala ju je u 76. minutu.

Nova katastrofalna greška odbrane Junajteda, nakon centaršuta Navasa, koji je “pogodio” usamljenog De Jonga, a ovom nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu.

Nakon gola Sevilje, igrači Mančestera Fernandeš i Lindelof su imali manju raspravu.

Nakon ovog pogotka Sevilje igra Mančestera se potpuno raspala pa Solskjerovi igrači više nisu uspjeli da zaprijete.

Sevilja je šestri put u finalu Lige Evrope, a četvrti put od kada takmičenje nosi novo ime.

Zanimljivo je da su u sva tri finala fudbaleri Sevilje izlazili kao pobjednici.

U drugom polufinalu Lige Evrope sastaće se Inter i Šahtjar.