SEVILJI ŠESTI TROFEJ LIGE EVROPE Andalužani nepobjedivi u finalima

Sevilja je šampion Lige Evrope. U finalu su Andalužani pobijedili Inter i na taj način su u svom šestom finalu došli do šestog trofeja.

Odlično je Inter otvorio utakmicu, već u petom minutu tim iz Milana dolazi u vođstvo. Sa dvije ruke je Dijego Karlos oborio Lukakua nakon dugog duela i trka, a sudija je odmah pokazao na 11 metara. Loptu je na bijelu tačku stavio Lukaku i pogodio.

Samo sedam minuta kasnije Sevilja dolazi do izjednačenja i utakmicu vraća na početak. Centrirao je Navas, a strijelac je bio De Jong.

Igrao se 17. minut kada je Inter tražio drugi penal, ali se holandski sudija nije oglasio. Karlosa je očigledno lopta pogodila u ruku, međutim ona mu je bila gotovo iza leđa i tijelo mu nije činila neprirodno većim. Konte je “eksplodirao” i dobio žuti karton.

Sevilja je u u 33. minutu došla do potpunog preokreta. Drugi put na meču je strijelac Luk de Jong. Ponovo je Banega sjajno centrirao, a Holanđanin bio najviši u skoku i glavom matirao slovenačkog golmana.

Slavlje Sevilje trajalo je samo dva minuta. Brozović je uputio centaršut, a onda je Godin pogodio glavom iz velike guže. Ovim rezultatom (2:2) otišlo se na odmor.

U 65. minutu Lukaku je imao ogromnu priliku.  Išao je fudbaler Intera sam ka golu Sevilje, par koraka iza imao dvojicu defanzivaca španskog tima, ali je u situaciji “jedan na jedan” golman Andalužana bio uspješniji. Kazna za ovaj promašaj stigla je 10 minuta kasnije.

U 75. minutu Sevilja ponovo dolazi do vođstva. Sjajan potez Dijega Karlosa, koji je makazicama poslao loptu ka golu Intera, a onda je ona pogodila Lukakua, koji ju je nesretno proslijedio u sopstvenu mrežu.

FOTO: EPA08617218 SEVILLA'S DIEGO CARLOS (C-L) PERFORMS AN OVERHEAD KICK RESULTING INTO SEVILLA'S 3-2 LEAD DURING THE UEFA EUROPA LEAGUE FINAL MATCH BETWEEN SEVILLA FC AND INTER MILAN IN COLOGNE, GERMANY, 21 AUGUST 2020.  EPA-EFE/WOLFGANG RATTAY / POOL
FOTO: EPA08617218 SEVILLA'S DIEGO CARLOS (C-L) PERFORMS AN OVERHEAD KICK RESULTING INTO SEVILLA'S 3-2 LEAD DURING THE UEFA EUROPA LEAGUE FINAL MATCH BETWEEN SEVILLA FC AND INTER MILAN IN COLOGNE, GERMANY, 21 AUGUST 2020. EPA-EFE/WOLFGANG RATTAY / POOL

Tako je Lukaku od junaka, nad kojim je napravljen penal, i koji je postigao gol, postao tragičar meča pošto je promašio veliku priliku i postigao autogol.

Sevilja je na ovaj način osvojila šesti trofej pobjednika Lige Evrope.