SIGURNA BELGIJA Lukaku i Menije slomili Ruse

Belgija je sigurnom pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo. U Sankt Peterburgu su savladali jednog od domaćina, Rusiju, sa 3:0.

Belgija je povela u 10. minuti. Nakon greške Semenova mrežu je zatresao Romel Lukaku. On je ovaj gol posvetio saigraču Kristijanu Eriksenu, koji se nalazi u bolnici. Lukaku je tako došao do 61 gola za reprezentaciju.

Rusi su pokušali nakon toga da zaprijete ali su Belgijanci bili opasni iz kontri. Dendonker je šutirao loše.

Sve dileme su riješene u 34. minuti. Toma Menije je iskoristio grešku Šunina i postigao prvi gol kao rezervista, jer je u igru ušao sedam minuta ranije.

U nastavku su domaći riješili problem u defanzivi, ali u napadu nisu uspjeli da dođu do gola. Umjesto toga, na kraju je Lukaku postavio konačan rezultat.

Belgijanci su tako ostvarili i treć trijumf protiv Rusije, jer su ih savladali i u kvalifikacijama.

Zvižduci zbog klečanja

Na početku meča reprezentativci Belgije su klečali i željeli da na taj način daju podršku borbi protiv rasizma.

Međutim, domaći navijači su im zviždali, jer smatraju da za tim potezima nema potrebe na sportskim terenima.