SILOVITI DOMAĆINI Krupa "napunila" mrežu Borca, poraz Sloge

Domaći timovi nisu imali milosti u prvom kolu proljećnog dijela prvenstva Republike Srpske. U sedam mečeva imali su šest pobjeda i remi uz gol razliku 18:1, a najubjedljivije pobjede ostvarili su Krupa i Slavija.

SILOVITI DOMAĆINI  Krupa "napunila" mrežu Borca, poraz Sloge

Krupa je silovito krenula u drugi dio šampionata Republike Srpske! Na svom terenu ekipa trenera Vladimira Ilića je savladala Borac sa ubjedljivih 6:0.

Seriju golova otvorio je Emanullah Blažević koji je dva puta pogađao u prvom dijelu (26. i 40.minut). Zatim je u 56. minuti iz penala pogodio Hadžić, da bi Blažević došao i do trećeg gola u 70. minuti. Domaći nisu popuštali pa su se u strijelce još upisali Krneta u 74. i Rudan u 83. minuti.

Drina je pokazala da će biti opasna rival u nastavku šampionata i savladali su dobojsku Slogu sa 2:1. Prvo je pogodio Dušan Ristović u 19.minuti da bi konačan rezultat postavio Sreten Milošević u 83.minuti. U sudijskoj nadoknadi dobojski tim je uspio doći do gola preko Gorana Šujića, ali nisu imali vremena za preokret.

Nenad Rašević je donio tri boda Slobodi koja se tako probila na drugu poziciju u ovom trenutku. Savladali su Podrinje 1:0.

Slavija je takođe bila ubjedljiva i savladala je posljednjeplasirani tim Budućnosti sa 5:0 golovima Nikole Bjeloša (dva puta), Đorđa Avdalovića (dva puta) i Rade Lukića.

Rezultati 15. kola: Drina –Sloga 2:1, Zvijezda 09–Ljubić 2:0, Sloboda –Podrinje 1:0, Tekstilac –Željezničar ST 0:0, Krupa –Borac 6:0, Kozara –Alfa Modriča 2:0, Slavija – Budućnost 5:0. Nedjelja: Omarska- Sutjeska.

Plasman: Krupa 39, Sloboda 36, Sloga 34, Zvijezda 32, Sutjeska 31, Omarska 24, Željezničar ST 24, Slavija 24, Drina 23, Tekstilac 18, Ljubić 16, Kozara 15, Alfa Modriča 15, Borac 14, Podrinje 10, Budućnost 7.