ŠIROKI PROTUTNJAO KROZ MRKONJIĆ GRAD Poraz Mladosti, Sparsi slavili protiv Slobode

Košarkaši Mladosti iz Mrkonjić Grada poraženi su od Širokog brijega rezultatom 73:55 u utakmici 5. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Prvi period Širokobriježani su završili sa četiri poena prednosti (13:17), drugi period bio je izjednačen (18:18), međutim, definitivna odluka ovog meča pala je u trećoj četvrtini koju su Širokobriježani dobili sa 19:7, pa su u odliučujućih deset minuta uščo sa prednošću 54:38 što je za domaći tim bilo nedostižno.

Najefikasniji u timu Mladosti bio je Stefan Mijović dok je u gostujućem sastavu bolji od ostalih bio Dario Drežnjak sa 17 koševa.

Večeras je odigrana još jedna utakmica 5. kola u kojoj su Sparsi u Sarajevu pobijedili Slobodu sa 78:70.

Liga  BiH, rezultati 5. kola: Igokea Bratunac 69:67, Promo – Kakanj 79:75, Leotar – Čapljina 84:78, Vogošća – Zrinjski 69:89. Mladost – Široki 55:73 , Spars – Sloboda 78:70. .

Plasman: Igokea 9, Kakanj 8, Leotar 8, Promo 8, Spars 8, Široki 8, Sloboda 8, Čapljina 7, Zrinjski 7, Bratunac 7, Mladost 7, Vogošća 5.