SITI NE DA VRH Protiv Vest hema bitno je bilo samo probiti led, Haland je novi rekorder

Uprkos tome što rezultati kažu da su pobjede izvojevane znatno teže nego što je to bilo očekivano – velikani Premijer lige uspjeli su da odbrane domaće terene.

Erling Haland

Utakmica večeri viđena je u Mančesteru, gdje je domaći Siti dočekao Vest Hem u još jednom susretu u kojem je morao da slavi.

Nije sastav Pepa Gvardiole dozvolio veće trzavice, uprkos činjenici da u prvom poluvremenu nismo vidjeli nijedan pogodak, što je već u nekoj mjeri stvaralo nervozu kod navijača.

Ipak, već početkom drugog poluvremena, nakon samo pet minuta fudbala, Nejtan Ake uspio je da zatrese mrežu “čekićara” i na taj način dovede Siti do prednosti. Ispostavilo se da je bilo bitno samo to – probiti maler.

Dvadeset minuta kasnije rezultat na semaforu glasio je 2:0, a strijelac je ponovo bio, pogađajte, Erling Haland. Norveško čudo nastavilo je da teroriše mreže premijerligaških klubova, te je stigao do svog 35. pogotka u tekućoj sezoni, piše Sportal

Na taj način je srušio rekord Alena Širera i Endija Kola koji su po 34 puta tresli mrežu u jednoj sezoni. Činilo se nemogućim, ali Norvežanin je strijelac sa druge planete. Da dodatno popravi rekord imaće priliku u preostalih pet mečeva.

Konačan rezultat postavio je Fil Foden, koji je pet minuta prije kraja meča i tako i definitivno potvrdio trijumf koji je sačuvao Mančester siti na vrhu Premijer lige.

Nešto manje vatre, ipak, viđeno je na Enfildu, gdje je Liverpul imao zadatak da protiv Fulama nastavi borbu za Ligu šampiona, te da istovremeno održava mesto koje vodi u neko od evropskih takmičenja.

Uspjeli su u tome “redsi”, doduše minimalnim rezultatom, pošto je pogotkom Mohameda Salaha sa bijele tačke ekipa Jirgena Klopa upisala trijumf.