SJAJAN MEČ Bajern ostao na plus 4

Fenomenalnu utakmicu su odigrali Bajern i Ajntraht u 27. kolu njemačke Bundeslige. Ekipa iz Minhena je slavila 5:2 u meču koji je obilovao preokretima i tako je sačuvao četiri boda prednosti u odnosu na Borusiju Dortmund.

FOTO ANDREAS GEBERT / EPA

Bajern je poveo u 17. minutu kada je mrežu gostiju načeo Leon Gorecka. U finišu prvog dijela na 2:0 je povisio Tomas Miler, a kada je Robert Levandovski pogodio za 3:0 činilo se da je meč u Minhenu riješen.

Međutim u samo tri minuta Martin Hintereger uspijeva da dva puta zatrese mrežu domaćih nakon kornera.

Bajern je međutim uspio da dođe do tri boda. Prvo je Dejvis pogodio u 74. Da bi Hintereger autogolom zapečatio sudbinu svog tima za koji su od starta igrali reprezentativci Srbije Mijat Gaćinović i Filip Kostić.

Filip Kostić je pogodio stativu sedam minuta prije kraja, dok je Gaćinović promašio sjajnu šansu u 68. minutu, nakon čega je zamijenjen.