SJAJAN MEČ Italija zakazala polufinale sa Španijom

Italija je izborila plasman u polufinale Evropskog prvenstva.  U odličnoj utakmici savladali su Belgiju 2:1 i tako izborili duel sa Španijom u narednoj fazi.

Italijani su tako došli do 32 utakmice bez poraza u svim mečevia a računajući kvalifikacije i Evropsko prvenstvo došli su do 15. meča i oborili rekord po broju utakmica bez poraza u ovim takmičenjima, gdje su srušili upravo večerašnjeg rivala Belgiju.

Četvrtfinale između Italije i Belgije donijelo je sjajan fudbal, pun ritam  i dobrih prilika na obe strane. Bonući je zatresao mrežu u 14. minuti ali je na intervenciju iz VAR sobe opravdano poništen zbog ofsajda.

De Brujne je opasno šutirao, a Donaruma je sjajno odbranio. Golman Italije se istakao i u 26. minuti kada je šutirao Lukaku.

Italija je povela u 32. minuti. Lopta je nakon gužve došla do Barele, koji je preciznim udarcem savladao Kurtou.

A onda dramatičan dio prvog dijela. Insinje je krenuo u prodor sjajno je prošao i odličnim udarcem povećao na 2:0.

Ipak nadu Belgiji je vratio Lukaku koji je pogodio sa penala koji je dosudio Slavko Vinčić čini se prelagano nakon duela Žeremi Dokua i Di Lorenca.

Na startu drugog dijela napadač Intera sa par metara imao je prazan gol, ali je Spinacola blokirao njegov udarac. Mogao je Spinacola da postane potpuni heroj, ali nije dobro zahvatio loptu iz sjajne pozicije.

Naser Šadli je centrirao u 72.minuti, lopta je preletjela Lukakua, a Torgan Azar je prerano utrčao, pa je jedna od boljih šansi propala.

Nakon toga veliki hendikep za Italiju bila je povreda Spinacole.