Sjajan meč: Zvezda poslije preokreta savladala TSC, Pavkov junak

Crvena zvezda je u 21. kolu Superliga Srbije u odličnoj utakmici kao gost savladala TSC sa 3:2.

Bio je ovo posljednji meč za obje ekipe u 2021. godini, a tim Dejana Stankovića nakon ovog trijumfa ima dva boda manje i utakmicu više u odnosu na loidera Partizan.

Poveli su domaći u šestom minutu kada je golman beogradskog tima Zoran Popović loše odigrao i dodao loptu Mihajlu Banjcu koji je mirno prihvatio, prevario jednog defanzivca i rutinski je poslao u mrežu.

Mirko Ivanić je donio izjednačenje gostima u 15. minutu kada je poslije prizemnog pasa Milana Rodić sa lijeve strane uspio da ugura loptu u mrežu.

Već u sljedećem napadu gostiju Milan Pavkov je pogodio prečku, a šutirao je glavom.

Samo tri minuta kasnije novo vođstvo tima iz Bačke Topole, na asistenciju Banjca Slobodan Stanojlović je pogodio za 2:1.

Crveno-bijeli su do novog izjednčenja stigli u 32. minutu, Rodić je centrirao sa lijeve strane, Aleksa Vukanović je glavom spustio loptu za Pavkova koji ju je zakucao u donji lijevi ugao nemoćnog Nenada Filipovića.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 3:2, a poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu svojim drugim golom Pavkov je postavio konačnih 2:3.

Napadač Zvezde je poslije šuta Ivanića i odbrane Filipovića imao lak posao da pošalje loptu u gol.

Do kraja susreta bilo je još dosta prilika, uglavnom su prijetili gosti, ali je Filipović nekoliko puta sjajno sačuvao svoju mrežu.

Prije ovog duela danas je odigran još jedan meč, a novosadski Proleter je kao domaćin savladao ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca sa 2:0.

Plasman: Partizan 56, Crvena zvezda 54, Čukarički 38, Vojvodina 29, Napredak 27, Radnički Niš 27, Spartak 27, Proleter 27, TSC 26, Voždovac 26, Kolubara 23, Radnik 21, Mladost 21, Metalac 16, Novi Pazar 16, Radnički 1923 16 bodova.