SJAJAN MEČ U LUCERNU Švajcarska - Belgija 5:2, Petkovićevi izabranici na završnom turniru Lige nacija (VIDEO)

Gosti su došli u vođstvo preko Torgena Azara u 68. sekundi meča, a on je iskoristio veliku grešku Nike Elvedija i savladao saigrača iz Borusije Menhengladbah Jana Zomera.

Mlađi od braće Azar je u 17. minutu povisio na 2:0 poslije asistencije Jurija Tilemansa i činilo se da će Belgijanci stići do sigurne pobjede i potvrde prvog mjesta u grupi 2 A Lige nacija, međutim domaćini se nisu predavali.

Rikardo Rodrigez je u 26. minutu realizovao penal dosuđen poslije prekršaja nad nad kevinom Mbabuom, kojeg je pred svojim golom oborio Naser Čadli.

Zatim je na scenu stupio Haris Seferović, momak koji je porijeklom iz Sanskog Mosta, a pogocima u 31. i 44. minutu, donio je potpuni preokret u prvom poluvremenu.

Domaćima je bila potrebna pobjeda od dva gola razlike, a do željenih 4:2 stigli su 62. minutu, kada se Elvedi iskupio za grešku i poslije centaršuta Đerdana Šaćirija glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Tiba Kurtoe.

Za konačnih 5:2 pobrinuo se Seferović svojim trećim golom, a sjajno je šutirao glavom poslije asistencije Mbabua.

Dva minuta kasnije Eden Azar je mogao da unese novi neizvjesnost u meč, jako je šutirao sa 20-ak metara, Zomer je nešto lošije reagovao, ali ga je spasila prečka.

U 89. minutu Miši Batšuai je odlično uposlio Dedrika Bojatu, on je šutirao iz voleja veoma jako, ali je Zomer ovog puta bio siguran.

Domaći su u sudijskoj nadoknadi vremena mogli do šestog pogotka, Seferović je sjajno uposlio Denisa Zakariju koji je sam izašao pred gol gostiju, ali je Kurtoa zaustavio njegov udarac

Švajcarci i Belgijanci su takmičenje završili sa istim brojem bodova, a izabranici Vladimira Petkovića idu na završni turnir zahvaljujući boljem međusobnom skoru, s obzirom da su u prvom duelu poraženi sa 2:1.

U C Ligi nacija Grčka je u posljednjem kolu grupe 2 iznenađujuće poražena kod kuće od Estonije sa 0:1, dok je Mađarska sa 2:0 savlada selekciju Finske, koja je već ranije osigurala prvo mjesto.