Sjajan meč u Madridu, Real prvi finalista Lige šampiona

Real Madrid je prvi finalista Lige šampiona. U revanš utakmici su odigrali neriješeno 2:2 protiv Bajerna što im je bilo dovoljno za finale u Kijevu i sad će biti u prilici da osvoje treću uzastopnu titulu u Ligi šampiona.

FOTO TANJUG/AP

Sjajnu utakmicu odigrali su Real i Bajern. Puno ritma, brze tranzicije, šansi i golova za fantastičan osjećaj nakon revanš meča polufinala Lige šampiona.

Lopta je više bila u posjedu njemačkog tima, što je i razumljivo jer su klubu iz Minhena bili potrebni golovi,  dok su se Madriđani branili zonski i vrebali šansu da Ronaldo i Benzema pobjegnu čuvarima.

Bajern je napadao preko Realove desne strane gdje se Lukas Vaskez nije najbolje snalazio u uvodnim minutama, pa ga je često morao pokrivati Luka Modrić. Reprezentativac Hrvatske je bio odličan na svim dijelovima terena.

Foto Tanjug/AP

Utakmica je počela sjajno za Bajern. U trećoj minuti greška Serhija Ramosa koju je u gol pretvorio Kimih. Njemu je to bio četvrti gol u Ligi šampiona uz tri asistencije.

Samo osam minuta kasnije uslijedilo je izjednačenje. Marselo je pronašao Karima Benzemu, koji pogađa u akciji gdje su saigrači imali čak 28 dodavanja i umalo su izjednačili rekord Barselone, koja je protiv Olimpijakosa imala dodavanje više.

Benzema

Golom francuskog napadača Real je  izjednačio rekord Totenhema u evropskim takmičenjima. Na čak 42 meča na domaćem terenu Madriđani su postigli gol.

Levandovski je u 17. minuti tražio penal nakon duela sa Ramosom. Real je uzvratio nakon sjajnog prodora Marsela koji nije uspio da doda loptu do svojih napadača.

Humels je u 33. minuti napravio sjajan prodor; sa svoje polovine je došao do kaznenog prostora, proigrao Roberta Levandovskog čiji udarac brani Navas. Zatim je sa nekoliko metara Rodrigez poslao loptu preko gola. U finišu je Marselo igrao rukom nakon centaršuta Kimiha ali je sudija Čakir samo pokazao da se meč nastavi.

Katastrofalna greška Bajerna na startu drugog dijela. Toliso je vratio loptu golmanu Ulrajhu koji ju je propustio, a takve greške Benzema kažnjava.

Šanse su se redale pred oba gola, a onda je neizvjesnost u meč vratio Rodrigez u 62. minuti kada se sjajno snašao ispred gola Navasa i nakon toga nije slavio gol. Postao je sedmi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postizao gol za i protiv Reala.

A onda je na scenu stupio Kejlor Navas. Sjajni Kostarikanac je prvo fantastično odbranio udarac Tolisoa, zatim zaustavio i udarac Rodrigeza.

Sutra se u drugom polufinalu sastaju Roma i Liverpul (20.45, prvi meč 2:5).

Statistika

• Real Bajern 2:2 (1:1) – prvi meč 2:1

Stadion: Santjago Bernabeu.

Sudija: Cunejt Čakir.

Strijelci: Benzema u 11. i 46. za Real, a Kimih u 3. i Rodrigez u 63. minutu za Bajern.

Real Madrid: Navas – Lukas Vaskez, Ramos, Varan, Marselo – Kovačić (od 72. Kazemiro), Modrić, Kros – Asensio (od 88. Naćo), Benzema (od 72. Bejl), Ronaldo.

Bajern Minhen: Ulrajh – Kimih, Humels, Zule, Alaba – Toliso (od 75. Vagner), Alkantara – Rodrigez (od 84. Havi Martinez), Miler, Riberi – Levandovski.