SJAJAN OPROŠTAJ Partizan deklasirao Astanu

Fudbaleri Partizana su sjajnom pobjedom nad Astanom 4:1 završili takmičenje u Ligi Evrope. Protiv ekipe iz Kazahstana pobjednik je riješen već nakon 26 minuta kada su Beograđani imali sigurnu prednost 3:0.

FOTO EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Meč je odlično počeo za osvajača Kupa Srbije. Partizan je poveo u četvrtoj minuti kada se Sejduba Suma odlično snašao i uspio da iskoristi priliku u kojoj se našao da dovede svoj tim u vođstvo. On je otrčao do klupe da se zahvali treneru Savi Miloševiću za novi ugovor.

Crno-bijeli su u 22. minutu povećali na 2:0 kada je Umar Sadik iskoristio dodavanje Zorana Tošića, a četiri minuta kasnije Takuma Asano je pogodio za 3:0. Nakon toga Beograđani su spustili gas, a Astana je u drugom dijelu pokušavala da dođe barem do počasnog gola.

Gosti su ostavili puno prostora za kontre, a u 76.minuti Sadik je sjajno pobjegao čuvarima i sigurno pogodio za 4:0. Astana je uspjela da smanji praktično u narednom naletu i strijelac je bio Rotariu.

Sadik na meti gostiju

Napadač Rome Umar Sadik, koji se nalazi na pozajmici u Partizanu na meti je Astane. Ekipa iz Kazahstana je pred meč imala razgovore sa upravom Partizana oko njegovog angažmana i ugovornih obaveza koje bi preuzeli na sebe.