Sjajan otpor Srbije u Italiji

Podmlađena Srbija je poražena od Italije u trećem kolu drugog vikenda Lige nacija. Na gostovanju su izgubile 3:1 nakon velike borbe.

Pružile su mlade odbojkašice sjajan otpor domaćoj selekciji koja je slavila zahvaljujući iskustvu u ključnim momentima.

Srbija je odlično krenula u duel protiv velikog favorita, bez straha. Povele su “orlice”10:7. Imale su izabranice Zorana Terzića 22:19, a onda je uslijedio veliki pad u igri. Italija je preokrenula na 24:22 i imala dvije set lopte. Međutim, sjajnim servisima Jelene Blagojević Srbija osvaja prvi set 27:25.

Srbija je preko Bjanke Buše povela 6:2, a zatim je imala sredinom drugog seta opet četiri poena prednosti (15:11). Međutim Italija je tad zaigrala bolje u polju, sjajnim servisima je poremetila prijem gošći i došla do izjednačenja 25:17.

U trećem setu Srbija je povela 11:8, ali su Italijanke uspjele opet da naprave preokret. Ekipa selektora Terzića se borila do kraja ali nije uspjela. Domaća selekcija je slavila 27:25

Srbija je pružila žestok otpor i u četvrtom setu ali je iskusnija ekipa Italije slavila 25:23.