SJAJAN PREOKRET Borac ostao u borbi za plej-of

Borac je ostao u borbi za plasman u plej-of. Nakon velikog preokreta u drugom dijelu Banjalučani su savladali Helios 79:74 iako je slovenački tim imao tokom meča i plus 16. No jačom odbranom i strpljivijim napadom ekipa Dragana Nikolića je došla do trijumfa.

Košarkaši Borca su loše otvorili meč. Čini se da su malo i potcijenili rivala koji je na posljednjem mestu druge ABA lige sa samo jednom pobjedom.

Helios je koristio veliki broj izgubljenih lopti Banjalučana i loše procente šuta, pa su na startu stekli čak plus 16 (22:6). Slovenački tim je u prve dvije četvrtine uspjevao da zadrži dvocifrenu prednost dok su Banjalučani imali čak 11 izgubljenih lopti u tom periodu.

Tek su u trećoj četvrtini izabranici Dragana Nikolića zaigrali na očekivanom nivou. U tom periodu raspucao se Lesko koji je vratio svoj tim u igri šutevima za tri poena. Borac je smanjio broj izgubljenih lopti, odigrao je pametnije u napadu pa je napravio prvo seriju 9:0 kojom se vratio u meč da bi zatim u poslednjem periodu došli i do prvog izjednačenja na utakmici 61:61, a zatim i vođstva 63:61.

U tim trenucima Banjalučani su opet napravili nekoliko brzopletih grešaka u napadu u želji da što prije slome otpor rivala. Zakucavanjem Nikola Tanaskovića ekipa iz grada na Vrbasu je došao do plus 3, a onda je Vujasinović pogodio za izjednačenje. Ipak, na drugoj strani odgovorio je takođe trojkom Srđan Kočić. Novom dobrom odbranom Banjalučani su zatim došli do plus 5 (73:68) a onda su se ekipe mučile u napadu. Na kraju su Banjalučani sačuvali prednost i došli do pete pobjede u dosadašnjem dijelu takmičenja.

U pobjedničkom timu sjajan je bio Lesko sa 23 poena, dok su Đorđe Simeunović i Nikola Tanasković dodali po 17 poena. Draško Knežević je imao 10 poena i 10 asistencija. Banjalučani su bili puno bolji u skoku gdje su imali deset više uhvaćenih lopti.

Naredni meč Banjalučani igraju u četvrtak a rival je Sloboda Užice.