SJAJAN PREOKRET Krupa ostala na vrhu

Krupa je napravila sjajan preokret i slavila u derbiju prvenstva Republike Srpske protiv Slobode 2:1 u Novom Gradu.

Odličan je bio derbi dosadašnjeg dijela sezone u kojem je ekipa iz kanjona Vrbasa zadržala maksimalan učinak.

Domaći su prvi poveli golom Edina Kesića u 64.minuti. Krupa je nakon toga krenula puno ofanzivnije po izjednačenje i uspjela je u 84.minuti da dođe do gola, a strijelac je bio Nikodijević.

Krupa je zatim kaznila veliku grešku domaćih. U želji da dođu do tri boda domaći su krenuli prema golu gostiju. Zatim je Matej Dodig loše reagovao, a njegovu grešku je kaznio Miloš Perović svojim golom.

Aleksandar Milaković je bio trostruki strijelac u pobijedi Sloge protiv Budućnosti 4:0. Važne pobjede na gostovanju su ostvarili Željezničar i Tekstilac koji su pobjegli iz donjeg dijela tabele.

Rezultati 8. kolo: Drina – Tekstilac 0:1, Sloboda –Krupa 1:2, Zvijezda 09 –Kozara 1:1, Sloga Doboj –Budućnost 4:0 , Ljubić-Borac 2:0, Podrinje – Željezničar ST 0:2, Sutjeska –Alfa Modriča 5:0, nedjelja: Omarska – Slavija.

PLasman: Krupa 24, Sloga 21, Sloboda 19, Sutjeska 19, Zvijezda 09 17, Omarska 16, Tekstilac 10, Željezničar 10, Drina 9, Slavija 9, Ljubić 9, Borac 7, Kozara 7, Podrinje 3, Modriča 1, Budućnost 0.