Ostalo

SJAJAN PREOKRET Prvi trijumf BiH u Srebrnoj ligi

Muška odbojkaška reprezentacija BiH ostvarila je prvu pobjedu u CEV Srebrnoj ligi. BiH je pobijedila Albaniju sa 3:2 (31:29, 20:25, 24:26, 25:18, 15:8)

Prvi set je BiH osvojila nakon drame gdje je propustila šansu da ranije osvoji taj period igre.  U razmjeni poena Bosna i Hercegovina imala je četiri set lopte, ali i Albanija je dva puta imala priliku da povede, ali je set pripao domaćim rezultatom 31:29.

Drugi set Albanci su bolje otvorili i poveli sa 4:1, a onda i sa 9:5. Albanija je praktično do sredine seta imala inicijativu i vođstvo, a onda je BiH, na servisu Adija Osmančevića došla do serije 7:0 i vođstva od 17:13.  Uzvratila je Albanija i izjednačila na 18:18, a onda su Albanci mnogo bolje ušli završnicu u kojoj su osvojili još sedam poena i došli do izjednačenja 25:18.

Gotovo cijeli treći set protekao je u igri poen za poen, nijedna ekipa nije napravila prednost veću od tri poena, a Albanci su iskoristili prvu set loptu i došli do drugog seta sa (26:24). Ponovo se BiH vratila u meč pošto je dobila četvrti set i izjednačila na 2:2.

BiH je mnogo bolje ušla u peti set, povela sa 5:1. Sigurnom igrom reprezentacija BiH je čuvala prednost (8:3, 10:6, 11:7…) , ušla u mirnu završnicu, a onda trijumfovala sa 15:8.

SREBRNA LIGA – ODBOJKAŠI – GRUPA B

1. KOLO

ALBANIJA – RUMUNIJA 1:3 (19:25, 21:25, 27:25, 14:25)

SJEVERNA MAKEDONIJA – BIH 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

2. KOLO

RUMUNIJA – SJEVERNA MAKEDONIJA 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 19:25, 15:13)

BOSNA I HERCEGOVINA – ALBANIJA (31:29, 20:25, 24:26, 25:18, 15:8)

3. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – BIH  1.6. (17.00)

SJEVERNA MAKEDONIJA – ALBANIJA 1.6. (20.15)

Muška srebrna liga ima sedam ekipa – svi započinju svoj put u fazi, gdje će se takmiče u dvostrukom krugu. Mađarska će biti domaćin završnog turnira četiri najbolje ekipe od 18. do 19. juna 2022. Eventualni pobjednici osiguraće nastup u izdanju Evropske zlatne lige 2023. i novčanu nagradu od 50.000 eura.