SJAJAN START Đoković za sat vremena eliminisao Džazirija

Sjajan start Novaka Đokovića u Dubaiju. Na prvom turniru nakon osvajanja Australijen Opena srpski teniser je odigrao veoma sigurno i njegov rival Malek Džaziriji nije imao nijednu prilika za brejk. Prvi teniser svijeta je lako slavio sa 2:0 nakon samo sat vremena igre, po setovima je bilo 6:1 6:2.

Đoković je silovito krenuo u Dubaiju. Srpski teniser je u potpunosti dominirao na svoj servis dok je sjajnim riternima napadao rivala. Odmah je napravio dva brejka i zatim bio siguran na svoj servis za 5:0. Tunižanin je osvojio samo gem nakon kojeg je srpski teniser došao do prvog seta. Bio je prvi teniser svijeta veoma siguran

Nakon četiri sigurna gema na startu drugog seta Đoković je iskoristio prvu šansu da napravi brejk. Odigrao je odlično na servis rivala imao tri brejk šanse (0:40) i zatim iskoristio drugu za vođstvo 3:2. Zatim je bio siguran na svoj servis i potvrdio je brejk za 4:2.

Džaziri je nakon toga potpuno izgubio kontrolu nad duelom, a Đoković je nastavio u istom ritmu. Vezao je još dva gema za sigurnu pobjedu.

U narednom kolu rival Đokoviću je Nijemac Filip Kolšrajber.