SJAJAN START Istorijska pobjeda Olge Danilović

Srpska teniserka Olga Danilović ispisala je istoriju i ostvarila prvu pobjedu na Grend slem takmičenjima.

Ona je na Otvorenom prvenstvu Australije savladala Hrvaticu Petru Martić sa 2:1 (7:5, 3:6 i 6:4) i pri tome pokazala veliku snagu i mentalnu stabilnost.

Srpska teniserka je dobila prvi set nakon što je bila u zaostatku jer je Martić povela 3:1, ipak uslijedio je veliki preokret i sa dva brejka je došla do prednosti. Hrvatica je u drugom setu pojačala ritam, bila bolja i izjednačila rezultat nakon što je ovaj period dobila sa 6:4.

U trećem setu Martićeva je napravila brejk povela 3:1, a onda je Olga podigla nivo svoje igre, pa je povela 4:3. Hrvatica je uzvratila izjednačila , ali je zatim mlada teniserka sjajnim udarcima došla do trijumfa i savladala je 19. teniserku na WTA listi.

U narednom kolu igra protiv Amerikanke Šelbi Rodžers.