SJAJAN USPJEH Igokea u grupnoj fazi Lige šampiona

Sjajan uspjeh Igokee! Klub iz Laktaša je u finalu kvalifikacionog turnira u Botevgradu savladao Sporting 70:64 i plasirao se u grupnu fazu Lige šampiona.

Presudio je ofanzivni skok Igokee u posljednjoj četvrtini.

Igokea je dobro otvorila meč, uspjela je sa dvije vezane trojke Milana Vulića i Antabija Volera da se odlijepi, a zatim i stekla sedam poena prednosti (21:14), ali je onda dopustila Sportingu da se vrati.

Portugalci su uspjeli da uspostave ravnotežu u skoku. Džon Filds je pravio puno problema pa je preokrenuo rezultat u korist Sportinga 27:25. Ipak do odlaska na odmor Igokea je pojačala odbranu pa je uspjela da napravi novu seriju i došla do prednosti 32:27. Finalna utakmica je bila veoma nervozna, važnost meča uticala je na igrače što se posebno vidjelu u procentima šuta.

Portugalci su u trećoj četvrtini opet uhvatili priključak na krilima Elisora,prešli čak i u vođstvo da bi zatim preokret Igokei donio Nikola Jovanović sjajnim skokom u napadu.

Bivši centar Crvene zvezde je vezao osam poena za tri minuta i to pretežno nakon što je pokupio loptu u napadu, konsolidovao svoj tim i donio prednost 57:49 na šest i po minuta prije kraja. Uspjeli su gosti da smanje na samo četiri poena (55:59), ali je Igokea odbila ovaj napad zahvaljujući odličnom ofanzivnom skoku.

Sporting se nije predavao. Uspjeli su prići na 63:66 ali je Džeki Karmajkl bio siguran sa linije slobodnih bacanja. Zatim je Vilijams dobio tri slobodna bacanja a pogodio je samo jedno i tu je bio kraj.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džeki Karmajkl sa 16, dok je poen manje imao Nikola Jovanović. Marko Jošilo je imao 10. Na drugoj strani Travante Vilijams je imao 16 poena.

U grupi C se već nalaze Limož, Hapoel Jerusalim i Turk Telekom.