SJAJNO Kecmanović u četvrtfinalu Minhena

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobijedio je Nijemca Danijela Altmajera sa 2:0 (6:2, 6:4) i prošao u četvrtfinale turnira u Minhenu.

Kecmanović će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom iz duela Ilje Ivaške i Nikoloza Bazilašvilija. Kecmanović je sedmi nosilac na ovom turniru i u prethodnom kolu pobedio je još jednog domaćeg tenisera, mladog Maks Hansa Rehberga.

Kecmanović je rutinski priveo kraju prvi set rezultatom 6:2. U drugom setu je bilo dosta problema za oba tenisera. Kecmanović je dva puta gubio servis, a njegov protivnik jendom više, što je i presudilo na kraju.

U poslednjem gemu koji je najduže i trajao, Kecmanović je spasio čak pet prilika za brejk protivnika i iskoristio prvu meč loptu na svoj servis, te se plasirao u četvrtfinale.

Kecmanović je tako opravdao ulogu favorita i ušao u šesto četvrtfinale ove godine, što je samo pokazatelj dobre forme u kojoj se srpski teniser nalazi.

Miomir Kecmanović se trenutno nalazi na 38. mestu ATP liste i ove godine je ostvario 19 pobjeda uz osam poraza.