SJAJNA IGOKEA Zvezda doživjela katastrofu u Laktašima na povratku Radonjića

Igokea je sjajnom partijom deklasirala Crvenu zvezdu 85:65 i tako se izjednačila sa beogradskim timom na tabeli sa skorom od devet pobjeda i dva poraza, te su prekinuli niz od devet poraza u međusobnim duelima.

Šampion BiH je odigrao odličan meč u kojem su potpuno dominirali, bili neuporedivo bolji protivnik u svim segmentima i potpuno zasluženo ostvarili važan trijumf. Imala je domaća ekipa tokom meča i preko 30 poena, a pred trenerom Beograđana Dejanom Radonjićem je puno posla. Zvezda je djelovala kao ekipa bez jasne ideja u napadu, dok je Igokea lako probijala odbranu.

Crvena zvezda je u Laktašima bila ravnopravan rival samo u prve četiri minute. Igokea je sjajnom odbranom napravila seriju 14:0 i od rezultata 5:6 je došla do 19:6. Iz jake odbrane došli su do jednostavnih rješenja u napadu a u tom periodu je sjajan bio Entoni Klemons. Seriju domaćih prekinuo je Kori Volden trojkom, a Zvezda je bila katastrofalna u šutu, posebno za tri poena gdje su četiri puta promašili čitav koš?!

Igokea je nastavila u istom ritmui u drugoj četvrtini kada su došli do plus 20. U potpunosti su kontrolisali igru, odlično igrali pik dok na drugoj strani gosti nisu imali nikakvo rješenje za odbranu domaćih.

Iako su u protekloj sedmici odigrali dvije veoma teške utakmice protiv Hapoela, domaći igrači su imali puno više energije i nastavili su da „melju“ rivala. Odličan defanzivni skok, malo izgubljenih lopti uz dobar protok lopte i kvalitetan šut donijeli su Igokei i preko 30 poena prednosti.

Na kraju u pobjedničkom timu su najefikasniji bili Džeki Karajkl sa 14, te Entoni Klemons sa 13 poena, dok su Darko Talić sa 11 i Edin Atić sa 10 imali značajniji učinak. Kod Zvezde su Ognjen Dobrić i Kori Volden imali po 10 poena.