SJAJNA PARTIJA Borac pobjedom uveličao rođendan "Lešinara" (FOTO)

Fudbaleri Borca pobjedom su čestitali svojim navijačima Lešinarima 35. rođendan. U sjajnom ambijentu pred gotovo punim tribinama Gradskog stadiona uveličali su proslavu pobjedom nad Slobodom 3:1 .

Bio je ovo prvi meč Banjalučana na Gradskom stadionu a navijači su se baš bili poželjeli fudbala, pa je oko 6 000 navijača bilo na tribinama.

Borac je upisao najbrži ovosezonski gol. Već u prvom napadu stigli su do 1:0. Navijači se nisu ni smjestili na tribine a Enver Kulašin je već stigao da zatrese mrežu rivala. Burno je proslavio prvenac u novoj sezoni pa je dobio i žuti karton.

Borac je imao apsolutnu terensku inicijativu i bilo je pitanje samo kad će se mreža Slobode drugi put zatresti. U 35. minuti je Miloš Ninković pronašao Nikolu Andrića, desnog beka, koji je zatresao mrežu za 2:0.

Banjalučanima je poništen još jedan gol Jove Lukića.

Napadač Borca je i u drugom dijelu imao dvije sjajne prilike da postigne prvi gol u novoj sezoni u m:tel Premijer ligi ali je sjajno intervenisao čuvar mreće gostiju Bukvić.

Trener Vinko Marinović izvršio je izmjena a upravo su one donijele novi gol u mreži Slobode u 80.minuti. Alen Jurilj je odlično prošao , ubacio u šesnaesterac gdje je na pravom mjestu bio Momčilo Mrkaić. Trebinjac je postigao četvrti gol u sezoni.

Banjalučani su pretjerali sa radovanjem pa su zaboravili na Komazeca koji je praktično u narednom naletu smanjio rezultat. U naredna tri kola Borac ide na gostovanja.