SJAJNA PARTIJA Panter donio drugi trijumf Partizanu

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobjedu u Evroligi. Oni su u beogradskoj Areni savladali Žalgiris 87:76 na krilima sjajne partije Kevina Pantera.

Partizan je odlično počeo utakmicu, poveo je 11:3, ali je Žalgiris uspio da se brzo vrati u meč i na kraju prve četvrtine trojkom dođe do prednosti 22:20. Na samom početku druge četvrtine Partizan je naravio seriju 7:0.

Evans je trojkom smanjio na 31:30 i razbjesnio trenera Obradovića zbog loše odbrane Balše Koprivice, ali je uzvratio Kevin Panter koji je svojim poenima donio delirijum u dvorani – 40:30. U prvom dijelu je imao 15 poena. Međutim problem za Partizan bile su lične greške Pantera.

U trećem periodu Beograđani su imali plus 12, ali su gosti sjajnim ofanzivnim skokom uspjeli da se vrate i izjednače. Međutim Partizan je u posljednji period ušao sa plus tri. Imali su i  plus pet (65:60), a Žalgiris je uspio da drži priključak.

Sjajni Kevin Panter je donio velikih 72:64 igrao je praktično simultanku sa odbranom Žalgirisa. Prijetili su gosti i borili se do kraja ali nisu mogli do preokreta.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Kevin Panter sa 26 poena, dok je Egzum dodao 11. Kinan Evans bivši igrač Igokee imao je 16 poena.