SJAJNI AJAKS Tadić asistirao kod prvog gola, revija promašaja u Ukrajini

Ajaks je ostvario drugu pobjedu u grupnoj fazi i napravio veliki korak ka plasmanu u narednu fazu. Slavili su 2:0 i tako imaju maksimalan učinak.

Sjajan meč sa puno šansi su odigrali Ajaks i Bešiktaš. Nakon dvije pogođene stative, po jedne na obje strane, uslijedilo je vođstvo domaćih.

Naime, Dušan Tadić je sjajno prošao u 17.minuti, dodao do Stivena Berhuisa koji postiže gol. Ovaj igrač je tako postao tek četvrti igrač koji je postigao gol u prva dva kola grupne faze Lige šampiona za Ajaks.

Pomenuti igrač je u 38.minuti odlično centrirao a Sebastijan Ale opet postigao gol pa je i on ušao u odabrano društvo mada je loptu dirao i igrač gostiju. U nastavku je bilo još nekoliko sjajnih prilika za postizanje golova, ali su mreže do kraja mirovale.

Mnogo uzbuđenja, šansi bilo je i u duelu Šahtjor –Inter, ali na kraju nije bilo golova. Ovo je treći vezani meč bez golova ova dva tima.

UEFA je inače zamolila italijanski klub da promijeni dres zbog ograničenja i na kraju su Milanezi izašli bez prepoznatljive zmije.

Imale su obje ekipe velike šanse a u finišu se istakao Pjatov koji je sa dvije obrane donio bod Ukrajincima. Veliku šansu propustio je i Edin Džeko, reprezentativac BIH.