SJAJNI BANJALUČANI Zakarić vratio Borac u borbu za titulu

Borac je trijumfom na stadionu Asim Ferhatović Hase vratio neizvjesnost u borbi za titulu šampiona u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, jer su smanjili zaostatak za liderom na samo dva boda.

Banjalučani su slavili protiv šampiona Sarajeva 2:0 i odigrali su veoma disciplinovan meč, u kojem su gotovo u potpunosti zaustavili rivala i nisu dozvolili previše šansi domaćem timu. Ekipa Marka Maksimovića je došla do pete vezane pobjede u prvenstvu a sedme ukupno.

Bordo tim je zaprijetio u devetoj minuti preko Adukora, a zatim je izblokiran udarac Handžića. U 29. minuti Bojan Pavlović je odlično intervenisao nakon udarca Sušića.

Borac je čekao svoju šansu za kvalitetan napad i dočekao je u 34. minuti. Vranješ je pobjegao čuvarima, odlično ubacio za Elvisa Mehanovića čiji udarac je zaustavio Vladan Kovačević. Ipak akciju je odlično pratio Goran Zakarić koji je poslao u mrežu.

Sarajevo je u drugom dijelu imalo više loptu u posjedu ali nije bilo pravih prilika za gol. Banjalučani su odlično pokrivali prostor, prekidali akcije domaćeg tima a onda je u 70. minuti viđena majstorija Gorana Zakarića.

Krilni igrač Borca je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio mrežu za 2:0.

Jedini problem za trenera Marka Maksimovića je činjenica da će upravo Zakarić propustiti naredni meč protiv Širokog brijega.