SJAJNI LAJOVIĆ Duci pobijedio Ruda za osminu finala Madrida

Teniser iz Srbije Dušan Lajović pobijedio je Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:1 (7:6, 2:6, 6:4) i plasirao se u posminu finala Mastersa u Madridu.

Prvi set bio je izuzetno neizvjestan, Duci je do brejka došao u trećem gemu za vođstvo od 2:1 da bi Rud uspio da izjednači na 3:3. Uslijedila je serija dobrih servis gemova oba tenisera pa se ušlo u taj brejk. Duci je iskoristio treću set loptu, imao je i rud jednu, ali je srpski teniser bio uspješniji i poveo sa 1:0.

U drugom setu Norvežanin je iamo apsolutnu kontrolu, prvo je došao do brejka za vođstvo od 2:1, potom još jednom oduzeo servis Lajović i tada je poveo sa 4:1. Do kraja ovog seta Lajović je uspio da osvoji samo još jedan gem pa je meč otišao u treći set.

U trećem setu do devetog gema ne samo da nije bilo brejka, nego nije bilo ni brejk lopte, a onda je Duci došao do brejk lopte i velike pobjede protiv sedmog igrača svijeta.