SJAJNI NOVAK Đoković odigrao najbolji tenis u sezoni

Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Madridu! Srpski teniser je savladao Huberta Hurkača sa 2:0 (6:3, 6:4)  i tako poveo 4:0 u međusobnim duelima, te sad čeka pobjednika meča Nadal-Alkaraz.

Nakon ovog meča najbolji teniser svijeta ima puno razloga za optimizam, jer je posebno u prvom setu pokazao možda i najbolji tenis ove sezone. Novak Đoković je za samo 33.minuta dobio prvi set. Srpski teniser je bio sjajan na svoj servis i nije dozvolio nijednu priliku da ga napadne.

Veoma je Novak bio siguran , odmah je napravio brejk prednosti koji je potvrdio pa je poveo 3:0 na startu. Nakon toga Hurkač je uspio samo da zadrži servis, dok je Đoković dominirao na svoj pa je izgubio samo pet poena u prvom setu koji je dobio sa 6:3.

Na startu drugog seta Đoković je odmah imao brejk šansu, ali ovaj put Poljak nije dozvolio iznenađenje. Spasio je brejk loptu, sačuvao gem.

Ipak u petom gemu nije mogao ništa. Đoković je došao do dvije brejk lopte, prvu nije iskoristio ali zatim jeste drugu.

Odmah je potvrdio brejk za 4:2. Zatim je uslijedio možda i najteži gem u četvrtfinalu. Hurkač se borio do kraja ali nije uspio da dođe do brejk lopte. Đoković je zatim došao do dvije meč lopte . Imao je 40:15 kada se rival vratio i uspio da smanji na 4:5.

Novak je tada sjajno odservirao i izborio polufinale.