SJAJNI ŠAHTJOR Ukrajinci silovito u polufinale

Fudbaleri Šahtjora su odigrali sjajan meč i savladali Bazel sa 4:1, te se plasirali u polufinale Lige Evrope, gdje ih očekuje duel s Interom.

FOTO TANJUG/AP WOLGANG RATTAY

Ukrajinski tim je u potpunosti dominirao protiv Švajcaraca, koji mogu da budu zadovoljni što su na kraju poraženi sa 4:1, jer su igrači Šahtjora promašili još nekoliko sjajnih prilika.

Ukrajinci su poveli već u drugoj minuti, nakon greške golmana Đorđa Nikolića. Izašao je golman Bazela u prazno i Žunior Moraeš je pogodio.

Tajson je zatim povećao na 2:0 da bi u drugom dijelu siguran s penala bio Alan Patrik. U finišu su pala još dva gola. Prvo je Dodo povisio na 4:0 da bi počasni gol za Bazel dao Volfsvinkel.

Sevilja je u finišu došla do pobjede 1:0 nad Vulverhemtonom i na taj način izborilapolufinale s Mančester Junjatedom.

Gol odluke postigao je Okampos u 88. minuti, a valja napomenuti da je engleski tim imao šansu u 13. minuti, kada Himenez nije realizovao penal.