SKANDAL U ŠPANIJI Meč prekinut zbog rasizma

Meč španskog fudbalskog prvenstva između Kadiza i Valensije prekinut je u 36. minutu zbog velikog incidenta.

Po svoj prilici, sve je izazvao igrač domaćih, Huan Kala, koji je nešto dobacio rivalu iz gostujućeg tima, Muktaru Diakhabiju.

Imajući u vidu da je tom prilikom izgleda došlo do uvrede Dikhabija na rasnoj osnovi, svi igrači Valensije su napustili teren. Odmah za njima, igralište su napustili i svi fudbaleri Kadiza.

Poslije 15-minutnog prekida, utakmica je nastavljena i to, pomalo nevjerovatno, sa vinovnikom incidenta, Huanom Kalom, i dalje u postavi domaćih, dok je Diakhabi zamijenjen.

Španski mediji tokom trajanja meča nisu uspjeli da odgonetnu da li su se igrači Valensije samoinicijativno vratili na teren, ili su bili primorani od strane rukovodstva kluba da to učine.

Prvo poluvrijeme se privelo kraju uz rezultat 1:1, koliko je bilo i prije prekida, a kada je otpočelo drugo – među zamijenjenim igračima se našao i Kala.

Da cijela situacija dobije dodatno na bizarnosti, pobrinuo se upravo momak kog je trener Kadiza, Alvaro Diaz, poslao na teren: upravo je Markos Mauro, koji je tokom velikog predaha zamijenio Huana Kalu, u 88. minutu postao junak domaćih, jer je dao gol za pobjedu nad Valensijom od 2:1.

Podsjetimo, u dosadašnjoj istoriji španskog fudbala, samo jedan meč je prekinut zbog rasizma, ali odlukom sudije, a ne kao sada – igrača jednog kluba. Desilo se to prošle godine na utakmici Rajo Valjekano – Albasete, kada su navijači domaćih nazivali “neonacistom” igrača Romana Zozulju, navodi Blicsport.